خانه / پاسخ به شبهات / تحدی چیست و آیا واقعا نمیشه مثل قرآن آورد؟

تحدی چیست و آیا واقعا نمیشه مثل قرآن آورد؟

%d8%aa%d8%ad%d8%af%db%8c

سلام
متشکرم و موفق باشید به رضای او
اساسا معجزه، توسط بشر قابل اجرا و یا تکرار نیست. یعنی کار خداست پس معجزه، دلیلی بر صدق ادعای پیمبر است و بحکم عقل بایستی به مقتضای دعوت پیامبر ص عمل نمود.
اگر کسی ادعا دارد که قرآن از جانب خدا نیست ، پس باید این ادعا را ثابت کند و برای اثبات ادعایش کافیست تا سوره ای (اگرچه کوچک) مثل سوره های قرآن بیاورد.
اکنون باید دید که قرآن چه خصوصیت بارزی دارد که دلیل بر معجزه بودن قرآن است تا مدعی معجزه نبودن قرآن در همان زمینه، همانندش را بقول شما اختراع! کند.
صرف نظر از ظاهر قرآن مجید که باعث ایمان آوردن اهالی زمان نزول قرآن شد؛
قرآن اعجاز علمی دارد.(فوق العاده مهم)
یعنی پس از گذشت صدها سال از نزول قرآن، کوچکترین مطلبی از آن (در روند تکامل بشر) دچار کهنگی ویا نقص و یا تغلیط نشده است . این در جاییست که همه کتب بشری (اگرچه توسط یک نابغه نگاشته شده) بعد از زمان اندکی دستخوش کهنگی و زمانزدگی شده اند و پس از گذشت زمان اندکی نواقص و ایرادات و غلطهای آنها آشکار گردیده است چرا که محصول دست بشر هم مانند خود بشر ناقص است!!! و در روند تکامل علمی دیگر قابلیت استفاده تام را ندارد بخلاف قرآن،
از آنجا که قرآن از جانب خدای سبحان و بدون نقص آمده، هرگز نقصی در آن راه ندارد و پیشرفت و تکامل بشر نه تنها آنرا کهنه نکرده، بلکه دائما پرده از حقایق پنهان آن برمیدارد(به مطالب سایتمون در زمینه مطالب علمی قرآن سری بزنید).
یعنی اینکه قرآن از جانب خدای کامل آمده و اساسا امکان ندارد بشر ناقص بتواند مانند آندا بیاورد چون ذاتا ناقص است.

درباره ی سید رضا طباطبایی قم

سلام اینجانب سید رضا طباطبایی حدود سی سال در مسیر تحقیق راجع به چیستی و کیستی خودم بسر میبرم. بلطف خدا و به مدد عقل خدا دادی، اسلام را شناختم و به آن باور دارم و مجدانه دوست دارم که همه مردم دنیا ازین زلال حق بهرمند شوند. از محضر اساتید بزرگواری چون آیه الله زاهدی ره، آیه الله بهجت ره، آیه الله جوادی دام عزه، آیه الله حسن زاده دام عزه و بزرگان حق جو و اهل صفا استفاده نموده ام. کتبی نوشته ام و مشغولیتهایی مثل همین سایت در راستای فهم حقانیت دین عزیز اسلام بویژه مذهب شیعه اثنی عشری دارم. و ادعا دارم که کوچکترین غلط یا نقص در قرآن وجود ندارد(بحقیقت معجزه است) و این یافته سالها تحقیق آزادانه اینجانب است. از سویدای وجودبر محمد و آل طاهر او درود میفرستم و از خداوند فرج منجی بشریت، یعنی امام زمان علیه السلام و تا آن زمان، بقای نظام اسلامی و طول عمر رهبر عزیزم آیه الله العظمی سید علی خامنه ای را خواهانم. و سلام و درود بر جوینده راه حق

همچنین ببینید

زهد درست در نقطه مقابل توسعه و پيشرفت است.

  ناقد گفته: زهد درست در نقطه مقابل توسعه و پيشرفت است.   پاسخ: اولا ...

2 دیدگاه

  1. امیرحسین بابایی

    سلام حاجی عزیز
    ببخشید منظور از اعجاز لفظی و اعجاز معنوی قرآن چیه اگر پاسخ دهید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *